Dzień 2 
Spotkanie z przewodnikiem w Przemyślu  przy hotelu. Zwiedzanie miasta:, przejazd lub wjazd wyciągiem krzesełkowym ( koszt. ok. 6 zł)  na Zniesienie, wejście na Kopiec Tatarski punkt widokowy – panorama miasta i pogórzy karpackich, pozostałości fortu XVI Zniesienie z czasów I wojny światowej. Powrót na stare miasto. Zwiedzanie starego miasta: kościół oo. franciszkanów (sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia),  kościół Karmelitów, Archikatedra rzymskokatolicka ( sanktuarium MB Jackowej), Wejście na Wieżę katedralną 71 m wysokości z przepiękną panoramą na miasto Wzgórze Zamkowe, Rynek Starego Miasta.
Ew. zwiedzanie Muzeum Dzwonów i Fajek - bilet ok. 10 zł ( jedyne w Polsce - mieści się w wieży zegarowej z punktem widokowym).  Czas wolny na kawę ok. 13:00. Przejazd do Krasiczyna. O godz. 16:00 zwiedzanie zespołu zamkowo – parkowego ( perła późnego renesansu) bilet ok. 14 zł. Powrót do Przemyśla na nocleg. 

Dzień 3
Spotkanie z przewodnikiem w Przemyślu. Wyjazd przez Birczę w kierunku Bieszczadów. Przyjazd na Solinę, spacer po zaporze. Przerwa na kawę, herbatę i pamiątki. Przejazd do Polańczyka , rejs statkiem po Solinie. Przejazd widokową Małą Pętlą Bieszczadzką i powrót do Przemyśla.
 
4 dzień 
Spotkanie z przewodnikiem w Przemyślu  przy hotelu.  Wyjazd z Przemyśla i zwiedzanie Ziemi Przemyskiej
Kalwaria Pacławska – sanktuarium MB i Męki Pańskiej ( „Jasna Góra Podkarpacia”). Przejazd do Siedlisk i zwiedzanie fortów Twierdzy Przemyśl: fort Salis Soglio, ewentualnie fort "Borek". Przejazd do Bolestraszyc. Zwiedzanie Arboretum – ogród botaniczny z częścią sensualną i muzeum przyrodniczym ( bilet ok.10 zł). 
Wyjazd w trasę powrotną.

kalkulacja w biurze PTTK tel. 16 678 53 74 ul. Waygarta 3 Przemyśl