Jeśli chcesz poznać najciekawsze zabytki Przemyśla i okolic, posłuchać wciągających opowieści o wydarzeniach z historii miasta, poznać ciekawostki z życia ludzi, zwiedzaj miasto tylko z najlepszymi przewodnikami. Zapraszamy do przemyskiego oddziału PTTK.

Bańcarz Stanisława
Przewodnik terenowy na teren województwa podkarpackiego. Lubię ludzi i jestem szczęśliwa, że mogę dzielić się z nimi swoją wiedzą i pasją. Uwielbiam grupy dzieciaków i osoby dorosłe. Od pierwszych czerpię radość, od drugich mądrość i doświadczenie. Potrafię dobrze zorganizować czas, gwarantując bezpieczeństwo, miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Czycz Elżbieta
Uprawnienia: Przewodnik Terenowy PTTK na obszar województwa podkarpackiego również w języku angielskim - nr licencji 0438/09 Prezes Przedszkolnego Koła PTTK „Miś Wędrowniczek”. Szczególne zainteresowania to tematyka żydowska i ukraińska.

S. Góralewicz
Przewodnik Terenowy PTTK na obszar województwa podkarpackiego. Staraniem moim jest by oprowadzane przeze mnie wycieczki były zadowolone z pobytu w 1000-letnim grodzie nad Sanem. Wieloletni, zasłużony działacz PTTK.

Hop Beata

Jestem przewodnikiem terenowym i pilotem wycieczek. Moją pasją jest ciągłe odkrywanie Przemyśla i pokazywanie młodszym i starszym turystom tego co jest tu najpiękniejsze i najciekawsze. Oferuję oprócz standardowego programu zwiedzania Przemyśla i okolic, zwiedzanie tematyczne jak m.in. „ Przemyśl sakralny”, “Przemyskie nekropolie – miejsce pamięci”, „W poszukiwaniu autorytetów - bł. Ks. Jan Balicki” „Miasto Przemyśl – Miasto Twierdza” “Śladami przemyskich Żydów”, ,„Piękny wschód Polski”, „Twierdza Przemyśl w pigułce”. Dostosowuję program do wieku i możliwości grupy, mam system nagłośniający. Zapraszam do poznania tego pięknego zakątka Polski.

Przewodnik Grzegorz zaprasza

Grzegorz Hop

Przewodnik i pilot wycieczek. Korzystając z moich usług dowiesz się m.in.: co robił gen. Anders w Przemyślu, gdzie i jak żyje unikalny motyl, jaki jest związek papieża Franciszka z Przemyślem, czy konie wpływają na powstanie dzwonów, jak Potop szwedzki zatrzymał się na Sanie, co robił Matejko w Krasiczynie, ile razy chciano zniszczyć niewielką Birczę. Jestem rodowitym Przemyślaninem, a z natury miłośnikiem zaginionych miejscowości na krańcach Polski. Jako przewodnik oprowadzę po najciekawszych miejscach miasta, pomogę odszukać tajemnicze forty przemyskiej Twierdzy, pokażę unikalne świątynie architektury drewnianej i z łatwością oprowadzę po mało znanych szlakach dzikiego Pogórza Przemyskiego. Jako pilot jeżdżę z grupami m.in. na zachodnią Ukrainę (Lwów, Żółkiew, Złota Podkowa, Truskawiec, Karpaty). Obsługuję różne typy grup i turystów indywidualnych, posiadam nagłośnienie oraz własny transport dla małych grup do 6 osób.

Kalinowski Jakub

Jako przewodnik górski z uprawnieniami na wschodnią część polskich Karpat oprowadzam po Przemyślu, Ziemi Przemyskiej i Bieszczadach. Pielgrzymkom i wycieczkom staram się przybliżyć prawdziwy obraz i atmosferę tych terenów – zarówno Przemyśla – jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, jak i jego szeroko pojętych okolic. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy poznając naszą Ojczyznę, jej chrześcijańskie, łacińskie fundamenty, będą chcieli zapoznać się również z pięknem i historią jej południowo – wschodnich rubieży. .

Karszyń Stanisław
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Członek PTTK od roku 2003. Oferuję specjalnie opracowany program zwiedzania dla grup niemieckojęzycznych: Śladami niemieckimi po Przemyślu i okolicach.
Stadtführer in der Stadt Przemysl und in der Umgebung. Stadtführungen auf Deutsch. Seit dem Jahr 2003 Mitglied  der Polnischen Gesellschaft für Touristik und Heimatkunde (PTTK). Vereidigter Dolmetscher und Übersetzer. Für die deutschsprachigen Gruppen biete ich ein Sonderprogramm - deutsche Spuren in Przemyśl an.

Kawalec Jolanta
Jestem instruktorem przewodnictwa i  przewodnikiem terenowym z uprawnieniami na całe Podkarpacie. Przyjmę zlecenie na obsługę  wycieczek autokarowych, pieszych i rowerowych ( w tym forty Twierdzy Przemyśl).

Hrymak Grzegorz
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego, pilot wycieczek na Europę Środkowo-Wschodnią (spec. Ukraina). Z zawodu i zamiłowania geograf. Przewodnik Szkolnego Koła PTTK przy ILO. Lubi tematykę militarną (Twierdza Przemyśl), sakralną, ukraińską. Hobby: geocaching, rower. Posiada nagłośnienie. Dobrze współpracuje z młodzieżą, niepełnosprawnymi, emerytami.

Sawicka Elżbieta
Przewodnik terenowy na teren województwa podkarpackiego z długoletnim stażem i doświadczeniem. Pilot wycieczek na teren Polski i wielu krajów europejskich , w tym szczególnie na Ukrainę. Zasłużony działacz PTTK, Prezes Klubu PTTK "Pod Ciuchcią'. Posługuje się w stopniu kontaktowym językiem rosyjskim i angielskim. Podejmując się przewodnictwa osób i grup wycieczkowych, staram się przekazywać ciekawe wiadomości z zakresu różnych dziedzin nauki, kultury, historii, geografii i wielu innych tematów dotyczących w szczególności terenów objętych moimi uprawnieniami.

Stadnik Krzysztof
Jestem licencjonowanym przewodnikiem terenowym na obszar woj.podkarpackiego (nr leg.0397/2005), instruktorem przewodnictwa PTTK i żeglarstwa,sternikiem jachtowym. Oprowadzam pieszo,rowerem i żaglówką. Specjalizuję się w militariach.

Michał Thier
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego (nr leg.0449/12). Pochodzę z Przemyśla i z wielka przyjemnością oprowadzę po mieście i jego okolicach. Szczególnie interesuje się historią Twierdzy Przemyśl. Będzie mi bardzo miło jeśli będę mógł się z Państwem podzielić moja wiedzą o tym niezwykle urokliwym terenie. Serdecznie zapraszam do współpracy.

Zasadny Halina
Przewodnik Terenowy PTTK na obszar województwa podkarpackiego. Wieloletni, zasłużony działacz PTTK, członek Zarządu PTTK