Klub PTTK „Pod Ciuchcią” zaprasza na wycieczkę
15 - 22 czerwca 2019 r.
SANKT PETERSBURG - HELSINKI

Program: 1 dzień - wyjazd; 15 czerwca 2019 r. (sobota ) o godz. 21 : 30 z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej,

2 dzień: 16.06.2019 r. - przejazd do Rezekne (Łotwa). Po drodze; Pożajście – największy i najcenniejszy barokowy zespół klasztorny na Litwie ufundowany przez kanclerza K. Z. Paca, Rezekne - spacer po mieście, wzgórze zamkowe z ruinami zamku zakonnego Rositten, Agłona – najważniejsze miejsce dla łotewskich katolików (w miarę czasu). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień:17.06.2019 r.- śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Rosji. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Sankt-Petersburga. Panoramiczne zapoznanie się z miastem: nadbrzeże Newy, Pałac Zimowy, Symbol miasta - Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany”, Cerkiew Zbawiciela Na Krwi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Sankt- Petersburgu.

4 dzień: 18.06.2019 r. śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Petersburga: Krążownik „Aurora”, Twierdza Piotropawłowska Sobór Isaaka. Przejazd do Carskiego Sioła - letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, w tym słynną Komnatę Bursztynową. Powrót do miasta. Obiadokolacja. Nocleg w Sankt - Petersburgu.

5 dzień:19.06.2019 r.- śniadanie w hotelu. Przejazd do Peterhofu - najpiękniejszej letniej rezydencji carskiej Piotra I, zwanej „małym Wersalem”. Powrót do Petersburga: Ermitaż – jedno z największych muzeów świata, Następnie rejs statkiem po rzekach i kanałach Sankt - Petersburga. Spacer po Newskim prospekcie i czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Sankt–Petersburgu. * W tym dniu możemy organizować nocną wycieczkę na zwodzone mosty. Nocleg w Sankt – Petersburgu.

6 dzień: 20.06.2019 r.-śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Finlandii. Przekroczenie granicy fińsko - rosyjskiej. Przyjazd do Helsinek i zwiedzanie: Plac Senacki, Katedra Luterańska, Kościół w Skale, Sobór Aleksandra Newskiego. Przejazd do portu, wejście na prom. Na promie obiadokolacja w formie bogatego bufetu z winem Przypłynięcie do Tallina. Zakwaterowanie. Nocleg w Tallinie.

7 dzień: 21.06.2019 r. –śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze: przerwa na kawę, Góra Krzyży – miejsce kultu pątników z Litwy lub Druskienniki – aquapark (przy rezerwie czasowej). Obiadokolacja. Nocleg w Suwałkach.

8 dzień: 22.06.2018 r.- śniadanie w hotelu. Wyjazd nad Jezioro Wigry i zwiedzanie Klasztoru Kamedułów. Przejazd do Przemyśla . Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK - 2370 zł/os.
Koszt dla sympatyków Klubu - 2945 zł/os.

W kalkulacji ujęto koszty: opłat wizowych, transportu komfortowym autokarem , opłaty graniczne, parkingi, ubezpieczenie, opieka pilota, przewodnicy, noclegi w hotelach ** i *** (pokoje 2,3 osobowe z łaz.), 6 śniadań w formie bufetu, 5 obiadokolacji, 1 obiadokolacja uroczysta na promie, rejs promem z Helsinek do Tallina. Kalkulacja na 40 os. Przy 35 os.- dopłata 115 zł/os. Dodatkowo płatne bilety wstępu u pilota– 75 euro (Ermitaż, Peterhof, Carskie Sioło, Twierdza Piotropawłowska, rejs po Newie, Sobór Isaaka) i 13 zł – na Fundusz Turystyczny. Dla członków klubu PTTK Pod Ciuchcią dopłata do biletów wstępu ok. 4-6 euro/os.

Zapisy i wpisowe w kwocie 400 zł płatne w chwili zapisu w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 10 lutego 2019 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Druga wpłata 500 zł do 10 marca 2019 r. ( wiza do Rosji * , zaliczki na rezerwacje). Wpłata pozostałej kwoty do 25 maja 2019 r. Przy zapisie należy podać dane: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia, nr paszportu, nr tel.). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446 po godz. 16).
Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią” *

WAŻNE INFORMACJE DOT. WIZY DO ROSJI PONIŻEJ.

Wiza turystyczna do ROSJI
Wizy turystyczne wydawane są osobom, wyjeżdżającym w celach turystycznych (wycieczka, zwiedzanie etc.). W celu uzyskania wizy należy przedstawić następujące dokumenty:
1. Paszport, ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji;
2. Wniosek wizowy wypełniony wyłącznie elektronicznie w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowany za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji: http://visa.kdmid.ru. Nie są przyjmowane kwestionariusze nadesłane faksem lub pocztą.
3. Jedno zdjęcie (specyfikacja - niżej);
4. Potwierdzenie przyjęcia turysty zagranicznego wystawione przez rosyjską firmę turystyczną, zarejestrowaną w rosyjskim Federalnym Rejestrze Touroperatorów.
5. Ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem €30 000 ważne na terenie Federacji Rosyjskiej na okres pobyty w Rosji. W przypadku wizy wielokrotnej – ważne na okres pierwszego wjazdu.
Wiza turystyczna (jedno lub dwukrotna) wystawiana maksymalnie na okres do 30 dni.
W Rosji obowiązuje konieczność zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji.
Specyfikacja Zdjęcia 1. rozmiar 3,5 x 4,5 cm; 2. kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe;
3. wydrukowane na papierze wysokiej jakości na jasnym tle;
4. nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikacje osoby aplikującej;
5. zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii;
6. przedstawiające osobę bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami.
Przy braku odpowiedniej grupy chętnych – możliwość odwołania wycieczki