16 grudnia 2018 r.

KOSZYCE – JARMARK ŚWIĄTECZNY

Program: Wyjazd; 16 grudnia 2018 r. (niedziela ) o godz. 6 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza,
Koszyce – godz. 10, krótkie zwiedzanie starówki koszyckiej - jednej z najpiękniejszych w Środkowej Europie : Gotycka Katedra Św. Elżbiety- najwspanialszy zbytek miasta, największy kościół na Słowacji, Teatr Eklektyczny, pozostałości murów obronnych, Baszta Kata, kościół franciszkanów. Po zwiedzaniu korzystanie z Jarmarku Bożonarodzeniowego, na którym można nabyć różnego rodzaju upominki;-ceramika, wyroby lokalnego rzemiosła, słynne pierniki miodowe, haftowane serwety, ozdoby Bożonarodzeniowe oraz wiele innych z Węgier, Ukrainy ,Rumunii. Można też kupić wina i szampany z regionu Tokaj po okazyjnych cenach. Na jarmarku można się posilić słowackimi potrawami; na przykład plackami z ciasta ziemniaczanego nadziewanymi gęsią wątróbką lub kapustą, ciastem skwarkowym/pagacze/ czy też grzańcami z dobrych win słowackich, węgierskich. Preszów – krótki spacer po starówce (w miarę dobrych możliwości czasowych i pogodowych).
Ok. godz. 17 wyjazd z Koszyc. Przyjazd do Przemyśla . Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wycieczki dla członków PTTK - 70 zł/os.
Koszt dla sympatyków Klubu - 82 zł/os.

W kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi, ubezpieczenie, opieka pilota – przewodnika, Kalkulacja na 24 os. W przypadku mniejszej grupy – możliwe odwołanie wycieczki.
Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 10 grudnia 2018 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać dane: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia.). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446 po godz. 16).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”