PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU

ZAPRASZA

NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY W OKOLICACH JEZIORA MYCZKOWIECKIEGO I SOLIŃSKIEGO
GÓRZANKA 21-22.03.2020r.

Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na dwudniową wyprawę, którą rozpoczniemy w Myczkowcach nad zachodnim brzegiem Jeziora Myczkowieckiego. Wyruszamy zielonym szlakiem turystycznym na południe, nie będzie brakowało polan widokowych ,zalesionych pagórków i mozaik pofałdowanych pól. Wyjdziemy na otwarte łąki m.in. pod szczytami Berce (542 m n.p.m.) i Wierchy (635 m n.p.m.). Szlak poprowadzi nas przez Myczków, Wołkowyję do Górzanki. Po drodze do tej miejscowości będziemy mogli obserwować mieniącą się w oddali taflę Jeziora Solińskiego. Na drugi dzień zaplanowano przejście zielonym szlakiem turystycznym oraz wyznakowanymi ścieżkami prowadzącymi na jeden z najciekawszych szczytów w okolicy - Korbanię (894 m n.p.m), z imponującą panoramą roztaczającą się z drewnianej wieży widokowej . Z Korbani zejdziemy do Łopienki ścieżką przyrodniczą przez łąki nad Tyskową i kapliczkę na Przełęczy Hyrcza. Zakończenie rajdu nastąpi na parkingu w Polankach, przy Galerii „Czarny Kot”.

Program:
21.03.2020r. (sobota)
Wyjazd uczestników w dniu 21.03.2020r. o godzinie 7.00 z zatoczki dla autobusów przy Rybim Placu obok MNZP w Przemyślu. Przejazd do miejscowości Myczkowce. Wejście na zielony szlak turystyczny i wędrówka nim przez m.in. wzgórze Byrce (542 m n.p.m.) – Myczków – Wierchy (635 m n.p.m.) – Wołkowyję do Górzanki.
Długość trasy: 16 km. Czas przejścia 5 godz. Suma podejść 478 m., suma zejść 403 m.

Zakwaterowanie i nocleg w Górzance, w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Skałką” Pani Marii Dębińskiej (13 miejsc) oraz w sąsiednich domach o podobnym standardzie: http://www.bieszczady.pl/noclegi/domki_wypoczynkowe/?catID=597&offerID=661&search%5BcategoryID%5D=4&search%5Border%5D=regionID

22.03.2020r.(niedziela)
Kontynuacja wędrówki zielonym szlakiem turystycznym z Górzanki do Bukowca - wejście na ścieżką spacerową na Korbanię (894 m n.p.m.) z wieżą widokową – Przełęcz Hyrcza (692 m n.p.m.) – Hyrcza ( 681 m n.p.m.) – Łopienka – Polanki (parking przy Galerii „Czarny Kot”).
Czas przejścia ok. 6 godzin.
Nocleg 35 zł. od osoby. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji i śniadania w łącznej cenie 40 zł. Zamówienia na posiłki prosimy składać przy zapisywaniu się na rajd. Płatności za nocleg i wyżywienie dokonujemy indywidualnie na miejscu.
Zapisy (telefonicznie lub osobiście) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 15.03.2020r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 16.03.2020r. do dnia 17.03.2020r. – także dla Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 70 zł. dla członków PTTK,
- 88 zł. dla pozostałych osób.

Liczba miejsc ograniczona do 32 (pojemność busa).

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, czołówkę. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu, przebiegu trasy, lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Zapraszamy!