Klub PTTK „Pod Ciuchcią”
7 - 8 grudnia 2019
DREZNO – WROCŁAW

Program:
Wyjazd; 7 grudnia 2019 r. (sobota ) o godz. 4 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza, - godz. ok. 13-30 - przyjazd do Drezna – objazd po mieście przez piękne dzielnice zamkowe, a następnie spacer z przewodnikiem po zabytkowej części miasta: przejście po Tarasach Bruhla, przy których zobaczymy Akademię Sztuk Pięknych, galerię malarstwa Albertinum, Nową Synagogę i wspaniały widok na Łabę . Następnie Plac Zamkowy z sąsiadującą Katedrą Św. Trójcy (Hofkirche). Orszak Królewski – arcydzieło malarstwa ściennego z 25000 płytek z porcelany miśnieńskiej przedstawiające władców Saksonii. Spacer po Schlosstrasse, przejście przez Dziedziniec Rycerski i Dziedziniec Muzealny w stronę Pałacu Taschenberg. Przejście przez Plac Teatralny. Kościół Marii Panny z charakterystyczna kopułą – symbolem Drezna. Zespół pałacowo-parkowy Zwinger – kompleks zwany klejnotem Drezna– obecnie Galeria Malarstwa Starych Mistrzów ze słynną m.in.„ Madonna Sykstyńską – Rafaela, „Śpiącą Wenus” (zwiedzanie indywidualne w czasie wolnym).
- godz. 16:30 – 19:00 - czas wolny na udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. –Drezdeński Striezelmarkt to jeden z najstarszych i największych w Niemczech jarmarków, na którym można zakosztować miejscowych specjałów i m.in. zakupić Pflaumentoffel – przynoszące szczęście z suszonych śliwek figurki dzieci - kominiarzy . Po czasie wolnym wyjazd do Zgorzelca – miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. 8 grudnia 2019 r. – godz. 7:30 –śniadanie , krótki spacer po Zgorzelcu i starówce w Goerliz i wyjazd do Wrocławia. – godz. 11:00 – 13:00 –zwiedzanie Miasta; m.in. Ostrów Tumski , Rynek Starego Miasta. Obiad. Czas wolny na skorzystanie z Jarmarku świątecznego. Ok. godz. 16:00 wyjazd do Przemyśla. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK - 340 zł/os.
Koszt dla sympatyków PTTK - 415 zł/os.

W ramach kalkulacji ujęto koszty : transportu (autokar) , parkingi, ubezpieczenie, przewodnicy, koszt organizacyjny, obiadokolacja, nocleg w Zgorzelcu w Domu Turysty (pokoje wieloosobowe: 2 -5 os), śniadanie, obiad. Kalkulacja na 40 os. W przypadku mniejszej grupy – 30 os. - możliwa dopłata ok. 20 zł /os do kosztów wycieczki. Przy grupie mniejszej niż 30 osób. – możliwość zamiany transportu na mniejszy lub odwołanie imprezy. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie; Drezno – Zwinger – 10 euro/os, Skarbiec – 12/9 euro
Zapisy z wpłatami 200 zł w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta do 22 listopada 2019 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego . Dopłata pozostałych kosztów do 22 listopada br. Przy zapisie należy podać: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i tel. (do ew. kontaktu). Osoby zapisujące się proszone są o przekazanie takiej informacji do Elżbieta Sawicka (tel. 609045446) po godz.16:00 lub na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”