Biuro Turystyczne PTTK PRZEMYŚL zaprasza do

Muzeum Bombki Choinkowej w NOWEJ DĘBIE i Kościóła Św. Mikołaja w KRACZKOWEJ
01.12.2019 (niedziela)


Program:
Zbiórka na parkingu dla autokarów Plac Rybi w Przemyślu o godz. 7:20 obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wyjazd o godz. 7:30. Przejazd do Kraczkowej. Udział we mszy św. o godzinie 9:00 w kościele p.w. Św. Mikołaja w Kraczkowej, gdzie znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II. Po mszy, krótka historia kościoła i zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II (wstęp – wolne datki). Muzeum otwarto w 2019 roku w zabytkowej starej plebanii. Wśród pamiątek jest m.in.: sutanna, pas papieski, buty i ornaty, w których Jan Paweł II odprawiał Msze św., piuska, patery z herbem papieskim, naczynia liturgiczne, których używał papież, pobłogosławiona przez niego figurka Matki Bożej Fatimskiej, szal z Indii, różańce Jana Pawła II, szyszki sosny z Ogrodów Watykańskich. Przejazd do Nowej Dęby. Zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie z własnoręcznym malowaniem bombki. W Muzeum znajdują się: stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób, sklep z kilkuset wzorami różnych wyrobów. Powrót do Przemyśla ok. godz. 18:00.
Będzie możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w drodze powrotnej (zamówienie i płatność indywidualnie na miejscu w barze).


Koszt:
– 70 zł – DZIECI DO LAT 16 I CZŁONKOWIE PTTK
– 75 zł - POZOSTAŁE OSOBY
cena obejmuje; transport, ubezpieczenie S.U. ( 5000 zł), opieka pilota.


Dodatkowo płatne obligatoryjnie:
Bilet do Muzeum Bombki Choinkowej: 20 zł cena zawiera opłatę za: przewodnika oraz (2 bombki): jedną bombkę namalowaną własnoręcznie w ramach warsztatów, drugą szybciej przygotowaną z imieniem lub inną dedykacją dla bliskich osób (napis jednoczłonowy).
W przypadku bombki z napisem należy zgłaszać w PTTK konkretny napis na bombkę oraz kolor bombki (czerwony, granatowy, biały, złoty) do 25.11.2019r. (poniedziałek) do godziny 13:00, gdyż lista musi być przesłana do fabryki tydzień wcześniej celem namalowania, po tym terminie uczestnik dostaje drugą bombkę bez napisu.

Zapisy i wpłaty (do 7 dni od zgłoszenia) w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta do 27.11.2019 (środa).
UWAGA!!! Liczba miejsc ograniczona.
Przy zapisie należy podać do ubezpieczenia; adres zamieszkania i datę urodzenia.