Klub PTTK „Pod Ciuchcią”
zaprasza na wycieczkę szkoleniową
5–6 października 2019
POZNAJEMY - ŁÓDŹ

Wyjazd; 5 października 2019 r. (sobota ) o godz. 5 : 00 z Przemyśla parking przy Muzeum Ziemi Przemyskiej I dzień; cmentarz żydowski – największa nekropolia w Europie Środkowo – Wsch. z niespotykanymi nigdzie indziej monumentalnymi grobowcami łódzkich fabrykantów, przejazd przez rejon dawnego getta żydowskiego i rejon Starego Miasta, opcjonalnie z wizytą w Parku Ocalałych ,pieszy spacer po ulicy Piotrkowskiej (m.in. łódzka aleja gwiazd kina, galeria rzeźb sławnych łodzian, pomnik łodzian przełomu tysiącleci, zabytkowa zabudowa rezydencjonalna i mieszkalna z przełomu XIX i XX, Kompleks Rozrywkowo – Handlowy Manufaktura spacer po zlokalizowanym w zrewitalizowanych obiektach fabrycznych z przełomu XIX i XX w , Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu I. Poznańskiego (największy pałac fabrykancki w Polsce, prezentujący także „saloniki słynnych łodzian z największą na świecie kolekcją pamiątek po Arturze Rubinsteinie. II dzień: zwiedzanie zespołu rezydencjonalno - fabrycznego Księży Młyn – swoiste miasto w mieście, wytwór geniuszu najbogatszego z łódzkich fabrykantów (jego rezydencja, domy robotników, budynki pofabryczne, szkoła, remiza straży, konsumy), pałac K. Scheiblera – właściciela całego kompleksu; wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej – kolebka polskiego powojennego kina, rektorat uczelni zlokalizowany w willi z przełomu XIX i XX w O. Kohna, pamiątkowe zdjęcie na słynnych schodach na których odpoczywali studiując tu m.in. R. Polański, A. Wajda, K. Zanussi i inni); Palmiarnia – przy Księżym Młynie na terenie najpiękniejszego łódzkiego parku Źródliska, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, Centralne Muzeum Włókiennictwa – jedyna tego typu placówka w Polsce – prezentuje historię przemysłu włókienniczego, interaktywna prezentacja „Stara Kotłownia” prezentująca historię łódzkiego włókiennictwa; przejazd ul. Tymienieckiego (zabudowania dawnej fabryki K. Scheiblera, Bielnik Kopischa i ul Piotrkowską – część południowa – dostępna dla ruchu kołowego (po drodze zabytkowe kamienice i obiekty użyteczności publicznej, także łódzka katedra i kościół ewangelicki p.w. św. Mateusza); W trakcie zwiedzania chwila na kawę. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przyjazd do Przemyśla w godz. wieczorno-nocnych.

Koszt wycieczki dla członków Klubu i PTTK - 245 zł/os.
Koszt dla sympatyków niezrzeszonych w PTTK - 307 zł/os.

W ramach kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi, ubezpieczenie, przewodnicy, opieka pilota, nocleg w hotelu** pokoje : 2- os. i 3- os. z łazienkami, 1 obiadokolacja , 1 śniadanie w formie bufetu, 1 obiad, Kalkulacja na 40 os. W przypadku mniejszej grupy ok. 30 os.- możliwa dopłata ok. 10 -15/os do kosztów wycieczki. Przy małej grupie – możliwość odwołania wycieczki lub zamiana transportu na mniejszy. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie;42zł – 30zł/os (10zł -dopłata dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią).

Zapisy z wpłatą zaliczki 100 zł w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta do 30 sierpnia 2019 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Dopłata reszty kosztów do 15 września 2019 r. Przy zapisie należy podać: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela po godz. 16 Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”