KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA URODZINOWY RAJD PIESZY POŁĄCZONY Z KULIGIEM Z POCHODNIAMI!

BIESZCZADY – DOLINA RABSKIEGO POTOKU – 16.02.2019r.

To już siedemnasta rocznica „urodzin” naszego Klubu. Z tej okazji Klub Górski PTTK „Karpaty” zaprasza w dniu 16 lutego 2019r. (sobota) na rajd pieszy i kulig z pochodniami, który odbędzie się w Bieszczadach.

Kulig i przewodnictwo na trasie zapewnia Biuro Podróży DZIKIE BIESZCZADYJakub Wałachowski Nowosiółki 30, 38-604 Hoczewhttp://dzikie-bieszczady.com/bieszczadzki-kulig/

Program:

Zbiórka uczestników w dniu 16.02.2019r. o godzinie 7.30 przy parkingu autokarowym na Placu Rybim obok budynku Muzeum Narodowego w Przemyślu.

- I opcja: przejazd do Bukowca. Spotkanie z przewodnikiem ok. godz. 10.00.Przejście piesze: Bukowiec-Korbania (894 m.n.p.m.)-Bukowiec (czas trwania ok 4 h).

-II opcja: w przypadku dużego śniegu lub wyjątkowo złych warunków atmosferycznych  spotkanie z przewodnikiem w miejscowości Jabłonki. Przejście piesze ścieżką przyrodniczą do najgrubszej polskiej jodły Lasumiły( czas trwania ok 3 h ).

Po rajdzie pieszym przejazd do Bystrego  k/ Baligrodu.

-14:00 -przejazd wozami na płozachw Dolinę Rabskiego Potoku.

Uwaga! Gdy śniegu jest wystarczająco dużo, jedziemy na płozach sań, gdy śniegu jest mało -  kulig odbywa się na kołach.

Od początku jedzie z nami bieszczadzki grajek, który wprowadzi nas w śpiewające klimaty.

-Po drodze spacer po Rezerwacie Gołoborze, wizyta pod Źródełkiem Anny i sztolnia rodziny Fredrów,kamieniołom, źródełko Synarewo.

-Ognisko na polanie, pieczenie kiełbasek.

-Na rozgrzewkę: Gorąca herbata oraz grzaniec z wina.

-Rozpalenie pochodni, bieszczadzkie tańce przy ognisku.

-Powrót wozami na miejsce startu.

Przewidywany czas trwania kuligu od godz. 14.00 do 18.00

Powrót do Przemyśla nastąpi po godzinie 20.00

Organizator wyjazdu: Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu

Cena wyjazdu:

145 zł dla członków PTTK

180 zł dla pozostałych osób nie będących członkami PTTK.

135 zł. dla dzieci i młodzieży szkolnej

Cena zawiera:

Przejazd wynajętym busem,  koszty administracyjne, usługę przewodnicką, bieszczadzkie śpiewanie z Bieszczadzkim Grajkiem, przejazd saniami, ognisko z kiełbasami i dodatkami, pochodnie, ubezpieczenie NNW.

Zapisy do dnia 08 lutego br. w Biurze Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3 w Przemyślu. Ilość miejsc ograniczona!

Każdy uczestnik powinien posiadać: odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną (jest to również wycieczka górska!), odpowiedni do wędrówki strój i obuwie turystyczne, latarkę oraz śpiewnik.

Wpłata nie podlega zwrotowi za wyjątkiem sytuacji, gdy rajd zostanie odwołany lub gdy osoba rezygnująca wskaże inną osobę na swoje miejsce.

Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie www i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Oddziału i Klubu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.Na czas rajdu pieszego i kuligu ubezpieczenie NNW zapewnia wszystkim uczestnikom imprezy Biuro Dzikie Bieszczady.

Serdecznie zapraszamy!