"LODOWY EXPRESS"

SZWAJCARIA- WŁOCHY SZLAKIEM JEZIOR ALPEJSKICH

14-18.08.2019

Dzień 1 - 14.08.2019

Zbiórka uczestników o godzinie 00:00, wyjazd o godz. 00:15, przejazd przez terytorium Czech, Austrii, Niemiec, Włoch w okolice miejscowości Tirano, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - 15.08.2019

Śniadanie, wykwaterowanie, przekroczenie granicy Szwajcarskiej, przejazd do St. Moritz- to jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich, a jednocześnie z najstarszych kurortów na świecie. Sławę zyskał w połowie XIX wieku. Jak głosi legenda, wcześniej miejscowość świeciła pustkami od jesieni do wiosny. Przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie St. Moritz-Brig  w słynnym "czerwonym pociągu". Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Ta maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu, udamy się w panoramiczną podroż do mieniących się lodowcami gór. Przejazd na nocleg we Włoszech. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 -16.08.2019

Śniadanie, przejazd do Szwajcarii i zwiedzanie: Jezioro Genewskie - jest największym jeziorem alpejskim (pow. 582 km2, dł. 72 km, szer. 14 km, głęb. 310 m). Północne jego wybrzeże stanowi część kantonu Vaud, który obejmuje fragmenty Alp, Wyżyny Szwajcarskiej i gór Jura. Na południowych zboczach otaczających jezioro gór od wieków uprawiana jest winna latorośl. Wzdłuż niemal całego wybrzeża rozlokowane są uzdrowiska klimatyczne, ośrodki sportów wodnych i zimowych, średniowieczne zabytkowe miasteczka, liczne zamki. Nad jeziorem leży kilka miast, między innymi Genewa, Lozanna i Nyon oraz liczne ośrodki turystyczne i uzdrowiskowe Montreux, Vevey, Thonon-les-Bains, Morges. Rejs po jeziorze Genewskim. Lozanna- rozpościera się amfiteatralnie na zboczach góry Jorat, nad jeziorem Genewskim. Rzymska Lausania została zniszczona przez Alemanów. W V w. znalazła się w państwie Burgundów, a następnie Franków. W VI wieku została siedzibą biskupstwa i była też ważnym ośrodkiem handlowym, a od XI wieku także siedzibą hrabstwa Vaud. Vaud jako kanton ze stolicą w Lozannie wszedł w skład Konfederacji Szwajcarskiej w 1803 roku. Bedąc w Lozannie zwiedzimy: strzelistą, gotycką katedrę z XII-XIII w., należąca do najwspanialszych budowli tego okresu w kraju, gotycki zamek biskupi z XIV, XV wieku, a także gmach uniwersytetu z XVI-XVIII w. i ratusz starego miasta, otoczony zabytkowymi domami zamożnych mieszczan. Powrót na nocleg do Włoch, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4-17.08.2019.

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w okolice Werony we Włoszech. Zwiedzanie jeziora Garda. Powierzchnia jeziora wynosi aż 370 kilometrów kwadratowych, co sprawia, że ten zbiornik wodny jest największy (jest również najczystszy) na terenie słonecznej Italii. Maksymalna długość jeziora Garda wynosi 55 kilometrów, szerokość waha się pomiędzy 4 a 12 kilometrów, a dno znajduje się miejscami nawet na głębokości 346 metrów. Przejazd do miejscowości Sirmione. Znajdują są tutaj najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem, posiadające własne baseny termalne. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wchodzi się przez historyczną bramę zamku Scaligerich, wzniesionego w XIII w. Po przekroczeniu bramy miasta czeka gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Wyjazd kolejką gondolową na Monte Baldo na wysokość 2 218 m. n. p. m. skąd rozpościera się przepiękny widok na Dolomity oraz Lago di Garda. Przejazd do centrum Verony – krótkie zwiedzanie:  Amfiteatr Rzymski, Balkon Julii, zabytkowa zabudowa starego miasta Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5-18.08.2019.

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd prze terytorium Włoch, Austrii, Czech do Polski. Po drodze w miarę możliwości czasowych zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego w Ossiach(Austria)- domniemanego miejsca pochówu Bolesława Śmiałego.  Przyjazd do Przemyśla w godzinach późno wieczornych.

Cena wycieczki wynosi:1470 zł,   członkowie PTTK – 1380

Dodatkowe opłaty obligatoryjne płatne w Biurze: 630 zł- Bilet kolejowy na Lodowy Ekspres, 10 zł - składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wstępy płatne u pilota: Rejs po Jeziorze Genewskim- ok 20 EUR, kolej gondolowa na Monte Baldo- ok 17 EUR

cena obejmuje: transport na całej trasie, 4 noclegi w hotelach ***/****, 4x śniadanie, 4 x obiadokolacja, opiekę pilota na całej trasie, przewodników lokalnych w Szwajcarii, ubezpieczenie,

 kalkulacja na 45 os. przy mniejszej liczbie osób Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu

Wpłaty I rata - 650 zł do 7 dni po zapisie,  II rata -  650 zł do 30.05.2019, III rata - pozostała kwota do 15.07.2019

 

 

"