Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na
II RAJD PIESZY ‘’SZLAKAMI HARNASIA DARKA HOPA”
KOPYSTAŃKA, 26.01.2019 r.

Mija już drugi rok, jak odszedł nasz nieodżałowany Kolega, założyciel i prezes klubu, prezes Zarządu Oddziału PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza i przewodnik - Darek Hop.
W imieniu zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu gorąco zapraszam wszystkich członków i sympatyków na rajd do miejsca, które Darkowi zawsze było szczególnie bliskie. Od zarania klubowych wędrówek, corocznie organizował On zimowe rajdy na Kopystańkę, prowadząc nas na tę kultową górę różnymi drogami.
Aby uczcić pamięć „Harnasia”, w sobotę, 26.01.2019r., dwa dni przed drugą rocznicą Jego śmierci, znów wybierzemy się na zimowy rajd pieszy na Kopystańkę. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w intencji Jego oraz naszych zmarłych kolegów i koleżanek z klubu, wyślemy im Światełko do Nieba, zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy hymn, a także udokumentujemy nasze kolejne wejście na szczyt kultowej Kopystańki, wykonując pamiątkowe zdjęcia przed triangulem z odsłoniętą rok temu tabliczką pamiątkową ku czci Harnasia. A po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników: 26.01.2018 r. (sobota) na stacji PKS przy ul. Czarnieckiego 4 w Przemyślu. Wyjazd do Posady Rybotyckiej o godz.7.20 autobusem kursowym PKS relacji:Przemyśl -Rybotycze. Uczestnicy rajdu kupują bilety wyłącznie w autobusie (koszt ok. 7 zł; prosimy przygotować drobne pieniądze).
Po oficjalnym powitaniu w Posadzie Rybotyckiej - przejście czerwonym szlakiem turystycznym z Posady Rybotyckiej na miejsce uroczystości na Kopystańkę. Po jej zakończeniu zaplanowany jest popas przy ognisku. Stąd przez Kopyśno wyruszymy czerwonym szlakiem do Bryliniec, by o godzinie 14.55 odjechać do Przemyśla autobusem kursowym firmy „Eurobus” (bilety u kierowcy).
Na rajd nie trzeba się zapisywać.
Organizacja rajdu i przewodnictwo: Klub Górski PTTK „Karpaty” Przemyśl.
Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów na popas przy ognisku, a także gadżetów klubowych – szalików, plakietek, odznak itp. Kto ma, niech nie zapomni wziąć ubiegłorocznej przypinki – pamiątki z I Rajdu Szlakami Harnasia.
Po zakończeniu rajdu zapraszamy chętnych na spotkanie w świetlicy PTTK przy ul. Waygarta . Będzie okazja do wspominek ze wspólnych z Darkiem wędrówek górskimi szlakami w Polsce i za granicą. Istnieje możliwość zamówienia ciepłego posiłku w cenie ok. 10 zł.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z ważnych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.
Do zobaczenia !
ANDRZEJ UKLEJA – prezes zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”.