WYCIECZKA na SŁOWACJĘ
do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej oraz do rozgrzewającego Nestville Park
16.02.2019 (sobota)

Wyjazd godz. 4.30 parking -Plac Rybi obok, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
Przejazd do Starego Smokowca – wyjazd kolejką na Hrebienok, zwiedzanie Lodowej Świątyni zbudowanej z 1880 bloków lodu o łącznej masie ponad 225 ton. W tym roku budowniczowie lodowej kaplicy inspirowali się bazyliką św. Piotra w Watykanie i słynną kolumnadą Berniniego otaczającą plac przed słynną świątynią.
Przejazd do miejscowości Hniezdne do Nestville Park. W obiekcie tym poza degustacją pierwszej słowackiej whisky poznamy historyczne rzemiosła spirytusowe i składy dojrzewania whisky. Zobaczymy też największy w Europie obraz rzeźbiony w drewnie. W ramach rozszerzonego biletu uczestnicy wycieczki degustują miejscowe trunki oraz częstowani są tradycyjnymi mini smakami. (poczęstunek dosyć obfity może zastąpić nam obiad). Wewnątrz obiektu można zakupić balsam tatrzański lub wiśniową whisky po promocyjnych cenach.

Powrót do Przemyśla ok. 22:00

Koszt wycieczki:
członkowie PTTK oraz młodzież do 15 lat - 105 zł / sympatycy PTTK 115 zł
Cena zawiera: przejazd autokarem, usługę pilota i przewodnika, ubezpieczenie

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne: 24 Euro – normalny (kolejka do świątyni oraz bilet na zwiedzanie Nestville Park oraz degustację z poczęstunkiem); seniorzy -21 Euro jw.; juniorzy do 15 roku życia – 12 Euro (juniorzy zamiast degustacji alkoholi otrzymują sok pomarańczowy gratis),

UWAGA: Ze względu na położenie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na wysokości 1285 m npm ubieramy się ciepło i w miarę możliwości w obuwie antypoślizgowe.

Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 11.02.2019 r (poniedziałek).
Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie należy podać do ubezpieczenia; adres, DATA URODZENIA. Wszelkie pytania
i wątpliwości proszę kierować na tel. do PTTK, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74