KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY ŚCIEŻKĄ PRZYRODNICZO-DYDAKTYCZNĄ „POMOCNA WODA” W STAREJ BIRCZY                12.01.2019r.

Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza swoich członków oraz sympatyków na rajd pieszy ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną „Pomocna woda” położonej we wsi Stara Bircza. Zobaczymy zbliżone do naturalnych lasy porastające południowe stoki doliny Stupnicy, ciekawą rzeźbę terenu i krajobraz kotliny Birczy. Osobliwością ścieżki jest cudowne źródełko wypływające u stóp wiekowego buka będące obiektem kultu maryjnego. Nazwa trasy pochodzi właśnie od nazwy tego cudownego źródełka znajdującego się wśród ostępów pozostałości Puszczy Karpackiej.

Zbiórka uczestników w dniu 12.01.2019r. (sobota) na przystanku dla busów przy  ul. Czarnieckiego.

Stąd przejazd do Starej Birczy busem kursowym firmy „Eurobus”  o godz. 7.30 (relacja do Lipy). Każdy uczestnik pokrywa koszty przejazdu we własnym zakresie. Na rajd nie trzeba się zapisywać.

Przejście piesze: Ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Pomocna woda” w Starej Birczy  o długości 4.200 m. Czas przejścia 3,5  - 4,5 godz. Różnica wysokości względnych – 160 m. Powrót busem kursowym ze Starej Birczy o godz. 13.08

Na specjalnie przygotowanym miejscu biwakowym planujemy rozpalić ognisko, można zabrać kiełbaski.

Uwaga: Możliwa jest korekta trasy ze względu na warunki terenowe i atmosferyczne.

Przewodnictwo na trasie – kol. przewodnik Maciej Piotrowicz .

Organizacja – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, latarkę.

Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie www i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00      w dniu poprzedzającym wyjazd.

Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

Zapraszamy!