“Do Lwowa na 100-lecie Niepodległości Polski !”

10.11.2018

Spotkanie z przewodnikiem o godzinie 5:45 parking Plac Rybi w Przemyślu. Wyjazd o godzinie 6:00 na Ukrainę. Przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miejsc we Lwowie związanych z walkami o miasto w 1918 roku. m.in. Dworzec Kolejowy. Przejazd na Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich z kwaterami żołnierskimi obrońców Lwowa - zapalenie zniczy i złożenie kwiatów, pomnik Lotników Amerykańskich, Pomnik Chwały, Przejazd na Stare Miasto. Obiad w restauracji. Zwiedzanie zabytków Lwowa w tym Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska - gdzie król Jan Kazimierz składał śluby narodu polskiego, Rynek Główny. Czas wolny. Jeśli będzie czas to wyjście na Wysoki Zamek -Kopiec Unii Lubelskiej - jeden z punktów obserwacyjnych w czasie walk o Lwów. Wieczorny powrót do Polski.

Koszt wycieczki: 130 zł,                   członkowie PTTK oraz dzieci do 12 lat - 120 zł

cena obejmuje: usługa przewodnicka, bilety do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie* (KL 10 000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro),obiad w restauracji we Lwowie, transport.
*Członkowie PTTK ubezpieczeni są w ramach składki członkowskiej.
Uwaga: Wszyscy uczestnicy powinni posiadać paszporty ważne minimum 3 miesiące