Klub PTTK „Pod Ciuchcią” zaprasza na wycieczkę

14 lipca  2018 - ZAMOŚĆ i Ruszów

–     EUROFOLK – XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, „Szumy nad Tanwią”

Program: Wyjazd; 14 lipca  2018 r. (sobota ) o godz. 6 : 15  z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na  Placu płk. Berka Joselewicza,

Godz. 9-30 – 12-00-  zwiedzanie z przewodnikiem miasta.   Zamość – nazywany Padwą Północy, prawdziwe arcydzieło polskiego renesansu, Stare Miasto od 1992 r. na liście UNESCO, Wielki Rynek z    Ratuszem – symbolem miasta, kamienice mieszczańskie i ormiańskie , katedra rzymsko- katolicka  fundacji założyciela miasta – Jana Zamoyskiego, kościół św. Mikołaja, bastiony   twierdzy zamojskiej,  Pałac Zamoyskich, wspaniały Park Miejski i in., dla chętnych ZOO,

godz. 12 - koncert  festiwalowy na Rynku Wielkim w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego, na który przybyły zespoły reprezentujące; Grecję, Serbię, Kanadę, Portugalię, Ukrainę,  USA  i   Polskę,   po koncercie czas wolny i korzystanie z zabaw folkowych, kiermaszu sztuki  i innych atrakcji.  Ewentualnie dla chętnych ZOO

godz. 16 – wyjazd do Świątecznej Olejarni w Ruszowie na pokaz bicia oleju na zabytkowych urządzeniach, degustacja i zwiedzanie skansenu.

W drodze powrotnej spacer do „ Szumów nad Tanwią” w Rebizantach oraz pieczenie kiełbasek (we własnym zakresie) przy ognisku (lub w barze nad zalewem  – w przypadku deszczowej pogody). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przyjazd do Przemyśla ok. godz. 21 -22 .

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK                                                   - 49 zł/os.

Koszt dla sympatyków PTTK                                                                         -  59 zł/os.

W   ramach  kalkulacji  ujęto  koszty :  transportu  , parkingi,  ubezpieczenie, przewodnika, opiekę pilota po kosztach organizacyjnych. Kalkulacja na 35 os. W przypadku mniejszej liczby osób możliwa dopłata do 5 zł/os.

Wstęp na pokaz i degustację - Świąteczna Olejarnia – dopłata z funduszy Klubu PTTK Pod Ciuchcią.  Bilety wstępu płatne  we własnym zakresie; wstęp  Świąteczna Olejarnia (dla sympatyków PTTK),  ew. Muzeum w Zamościu lub ZOO.

Zapisy  i  wpłaty w  Oddziale PTTK w   Przemyślu   ul. Waygarta 11 lipca 2018 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.   Przy zapisie należy podać:  imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta  Sawicka  (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”