Biuro PTTK zaprasza na Huculszczyznę - Ukraina

termin: 20-22.07.2018

Program: wyjazd o godz. 5:00  z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

1 dzień. – spotkanie   z    przewodnikiem ,  zwiedzanie;    Halicz   –  tzw.   wieża    szlachecka i kaplica św. Katarzyny – części  zamku halickiego, z  którego podziwiać można wspaniały widok na dolinę Dniestru, Iwano-Frankowsk (Stanisławów) – centrum miasta – starówka z dawną kolegiatą pw. NMP i św. Andrzeja i Stanisława, dawny kościół ormiański,  synagoga Tempel, ratusz- siedziba władz miasta, (przy rezerwie czasowej cerkiew św. Ducha UNESCO–Rohatyn), dojazd na tereny Huculszczyzny, zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień. – śniadanie, zwiedzanie; Jaremcza - „perła Karpat”, ośrodek turystyczno- uzdrowiskowy huculszczyzny z częściowo zachowaną przedwojenną willową zabudową,  słynne kaskady - progi wodne na rzece Prut, targ huculski - czas wolny na zakupy , Huk – malowniczy wodospad na potoku Żeniec,  Bukowel – ośrodek narciarski, miejsce wypraw w Gorgany, wyjazd wyciągiem     narciarskim    do    punktu   widokowego   na   pasmo   Czarnohory,   (przy  rezerwie   czasowej  i odp. warunkach drogowych Przełęcz  Jabłonicka), powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, wieczór z muzyką (zespołem huculskim).

3 dzień. – śniadanie,  wykwaterowanie, przejazd przez Worochtę, Tatarów, Żabie i podziwianie terenów Karpackiego Parku Narodowego, Kosów – zwiedzanie Muzeum Muzyki Huculskiej, Kołomyja – Muzeum Pisanki , w trakcie zwiedzania czas wolny na posiłek (we własnym zakresie),wyjazd do Przemyśla.

Koszt wycieczki dla członków PTTK                                                                  -  410 zł/os.

Koszt dla osób nie będących członkami  PTTK                                            -  430 zł/os.

Cena obejmujetransportu komfortowym autokarem, parkingi,  ubezpieczenie,  2 noclegi – pokoje 2, 3 i 4 os. z łazienkami , 2 śniadania, 2 obiadokolacje ( w tym jedna z muzyką), przewodnika po zwiedzanych miejscach,  opiekę pilota. Kalkulacja na 40 os. Przy grupie mniejszej tj. 35 – 40 osób możliwa dopłata ok. 20 zł/os.

Bilety wstępu dodatkowo płatne ; przejazd wyciągiem narciarskim w Bukowelu –ok  115 hrywien, Muzeum Huculszczyzny – ok. 70 Hrywien, Muzeum Muzyki Huculskiej – ok 70 hrywien .