Klub PTTK „Pod Ciuchcią”
zaprasza na wycieczkę
WILNO – RYGA - TALLIN
2 - 6 maja 2018 r.

Program: Wyjazd; 01 maja 2018 r. (wtorek ) o godz. 21 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza,
02.05.2018 r. - Wilno - stolica Litwy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ostra Brama (kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej),klasztor bazylianów (miejsce uwięzienia A. Mickiewicza), ratusz, dawna dzielnica żydowska, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z obrazem „Jezu, ufam Tobie” – spacer starymi uliczkami -miejscami związanymi z Mickiewiczem, Słowackim, Kraszewskim, Moniuszką, Miłoszem, Uniwersytet Wileński, pałac prezydencki, podwórko Alumnatu, Cmentarz na Rossie (miejsce spoczynku wybitnych Polaków), kościół św. Piotra i Pawła-„perła” wileńskiego baroku), panorama z Góry Trzech Krzyży, katedra św. Stanisława -nekropolia królów polskich, zakątek gotycki i pomnik A. Mickiewicza, Zarzecze (romantyczna dzielnica z mostkami „miłości”). Obiadokolacja. Nocleg.
03.05.2018 r. – śniadanie i wyjazd do Birże i Rygi . Birże – miasteczko w północnej Litwie, przy granicy z Łotwą, dawna własność Radziwiłłów - kraina z tradycjami piwowarskimi prawie w każdym domu. Zwiedzamy: Zamek w Birżach, dawną rezydencję Radziwiłłów. Po zwiedzaniu zamku degustacja piwa z tradycyjnymi przekąskami w jednym z najstarszych browarów na Litwie przy zespole folklorystycznym z opowieściami o zwyczajach warzenia piwa. Ryga –stolica Łotwy. Zwiedzanie: Pomnik Strzelców Łotewskich, Dom Bractwa Czarnogłowych , ratusz, kościół św. Piotra (najwyższa i jedna z najstarszych świątyń miasta), pomnik Bremeńskich Muzykantów ,kościół św. Jana, konwent św. Ducha, plac Liwski, gildie kupieckie, spacer zabytkowymi uliczkami, średniowieczne kamieniczki Trzej Bracia, budynek Parlamentu Łotewskiego, Domska katedra, mury obronne z basztami, Bulwary, Teatr Opery i Baletu . Obiadokolacja. Nocleg
04.05.2018 r. – śniadanie. Przejazd z Rygi do Tallina stolicy Estonii. Zwiedzanie uroczej Starówki Tallina z przewodnikiem: górne i dolne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, baszty murów obronnych Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. Zobaczymy m.in. pamiątkową tablicę, która upamiętnia brawurową akcję polskiego okrętu podwodnego ORP ORZEŁ. Dolne miasto z uliczkami średniowiecznymi, Ratuszem Miejskim i apteką z 1422 roku. Po zwiedzaniu - czas wolny na starówce Tallina. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.
05.05.2018 r. śniadanie. Przejazd z Tallina do Kowna i Suwałk. Kowno- malowniczo rozłożone w widłach Niemna i Wilii. Zwiedzanie: Ruiny zamku (14 w.), gotycki kościół św. Jerzego, Rynek z ratuszem, miejsca związane z A. Mickiewiczem, Dom Perkunasa, kościół Witolda (najstarsza świątynia Kowna), gotycko-barokowa katedra św. Piotra i Pawła - spacer ul. Wileńską, Aleją Wolności. Przejazd do Suwałk. Obiadokolacja i nocleg.
06.05.2018 r. – śniadanie, przejazd przez Pojezierze Suwalskie, Augustów. Po drodze zatrzymanie się i spacer po Świętej Górze Grabarce – miejsca kultu religijnego prawosławnych oraz zwiedzanie najpiękniejszej i najstarszej stadniny koni w Janowie Podlaskim. Przyjazd do Przemyśla w godzinach nocnych . Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK - 125 euro i 340 zł/os.
Koszt dla osób nie będących członkami PTTK - 125 euro i 550 zł/os.

W kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi, ubezpieczenie, przewodnicy, 4 noclegi – hotele ** (pokoje 2,3 os. z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje, bezpłatna opieka pilota. Kalkulacja na 40 os. W przypadku mniejszej grupy – możliwe odwołanie wycieczki. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie; Uniwersytet Wileński, degustacja piwa, chleba i serów w Birżach, zamek w Birżach– ok. 15-17 euro/os. Stadnina koni – 8 – 12 zł/os. (dopłata dla członków Klubu)

Zapisy i przedpłaty w kwocie 280 zł/os w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 20 lutego 2018 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Pozostała kwota płatna do 15 kwietnia 2018 r. Kolejność zapisów uwzględniana przy zajmowaniu miejsc w autokarze. Osoby zgłaszające się telefonicznie zobowiązane są do wpłat przelewem lub osobiście należności za wycieczkę najpóźniej w terminie do trzech dni od dnia zgłoszenia. Po tym terminie będą skreślane z listy uczestników wycieczki. Przy zapisie należy podać konieczne do zameldowania w hotelach i ubezpieczenia dane: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia. (tel. lub email do ew. kontaktu z organizatorem). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”