Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

zaprasza na wycieczkę

29 lipca 2017 r. (sobota)

SIANKI – WOŁOSIANKA – przejazd koleją Zakarpacką – Sambor – Jasienica Zamkowa – Stara Sól

-  Wyjazd;  29 lipca 2017 r. (sobota) o godz. 5 : 30 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na  Placu płk. Berka Joselewicza,

Program;- przejazd do przejścia granicznego w Medyce, odprawa celno-paszportowa. Uczestnicy   wycieczki   powinni  posiadać   przy  sobie  paszport   ważny  przynajmniej 3 miesiące i dostosować się do przepisów celno-paszportowych

Zwiedzanie;  - Sambor  – spacer po  Rynku Starego Miasta i jego okolicy,

- Jasienica Zamkowa  - dzwonnica –kaplica pw. Św. Michała, Rozłucz –  degustacja wód mineralnych ze źródeł „Naftusi”,   Sianki - Wołosianka –  przejazd   najpiękniejszą linią kolejową Karpat Wschodnich  przez Przełęcz Użocką na teren Zakarpacia z malowniczymi widokami na tereny Bieszczadów  ( 6 tuneli , 27 wiaduktów, 18 serpentyn na odcinku 18 km i różnica wzniesień 370 m), Użok – drewniana cerkiewka z 1745 r. wpisana na listę UNESCO,

- Stara Sól – kościół św. Michała z 1660 r, - Chyrów – konwikt Ojców Jezuitów (w miarę możliwości czasowych) . W trakcie zwiedzani czas wolny , ew. po uzgodnieniu – obiad (we własnym zakresie). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Powrót w godzinach nocnych.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK -    45   zł/os.

Koszt dla osób niezrzeszonych w PTTK -     55  zł/os.

W   ramach  kalkulacji  ujęto  koszty :  transportu , opłaty graniczne,  parkingi,  ubezpieczenie, bezpłatną opiekę pilota – przewodnika, bilet na przejazd pociągiem na trasie Sianki- Wołosianka (dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią. Kalkulacja na 40 os. W przypadku mniejszej liczby uczestników niż  40 os. możliwa dopłata ok. 5 zł/os.

Dla osób niezrzeszonych w PTTK bilet na pociąg we własnym zakresie – ok. 10 hrywien.

Zapisy  z wpłatą w  Oddziale PTTK w   Przemyślu   ul. Waygarta 3     do 26 lipca  2017 r.

Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać:  imię i nazwisko, adres,  data urodzenia i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta  Sawicka  (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”